Tak jak głosiliśmy tydzień temu, gościmy dziś w naszej wspólnocie Siostry Bernardynki z Wielunia, które są już na ziemi wieluńskiej ponad 400 lat. Dziś w naszej parafii zbierają ofiary na rzecz rozbudowy klasztoru szczególnie części dla rozpoczynających życie zakonne młodych dziewcząt. Więcej powiedzą nam same siostry pod koniec Mszy św.

Po Mszy św. o 7.30 wymiana tajemnic różańcowych.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca /czyli dziś/ jesteśmy zaproszeni przez proboszcza parafii Wąsosz ks. Tomasza Gila na nabożeństwo Dróżek. Całość rozpoczyna się Mszą św. o godz. 16.00.

Także dziś na godzinę 16.30 zapraszam na plebanię członków nowej /już szóstej/ róży różańcowej modlitwy rodziców za dzieci. Od dziś ta kolejna róża rozpocznie swoją modlitwę.

08 lipca w niedzielę, w godzinach od 09.00 do 11.30 będzie podstawiony ambulans z punktu krwiodawstwa z Wielunia. Zapraszamy nie tylko stałych dawców krwi , ale i świeże osoby. Każdy oddający krew powinien posiadać przy sobie dowód tożsamości.

Spotkanie przed dożynkowe będzie 15 lipca /w piątek/ o godzinie 19.30 na plebani. Zapraszamy nie tylko odpowiedzialnych z Dylowa Rządowego, ale także sołtysów ze wszystkich miejscowości naszej parafii, druhów OSP , przedstawicieli Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Niwiska Górne, osoby które będą podejmowały się przygotowywania potraw. Powolutku będziemy rozdzielać poszczególne obowiązki i prace.

Ks. Jacek Kijas odpowiedzialny za pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, prosi o kontakt osoby, które zechciałyby pomóc w śpiewie oraz grą na gitarze podczas pielgrzymki. Niestety starsi grający służyli wiele lat, wielu  już nie ma w naszej miejscowości, dlatego najwyższy czas by młodsi przejęli obowiązki.

Przypominamy o pielgrzymkach na które można się zapisywać Kalisz, Licheń, Poznań w sierpniu oraz Ziemia Święta w styczniu 2019 roku. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będą zakończone w 3 niedzielę lipca /czyli 15 lipca/. Informacje o pielgrzymkach są na stronie internetowej parafii lub przy wyjściu z kościoła po lewej stronie.

Do dnia dożynek rozprowadzamy książki – cegiełki. Cegiełki można nabyć u pana organisty po Mszach św. Zdjęcie nagrody głównej jest ukazane po prawej stronie wyjścia z kościoła. Przypominamy, że całościowy dochód z tegorocznych dożynek przeznaczony jest na zakup nowych organ.

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.