Bardzo dziękujemy za „Dar serca” z racji II niedzieli miesiąca, który przeznaczony jest na spłatę wykonanych prac przy kościele.

Jutro 13 sierpnia, dzień w którym oddajemy cześć Matce Bożej Fatimskiej. Msza Święta, różaniec oraz procesja wokół kościoła o godzinie 17.00.

Na poniedziałek na godzinę 08.0 rano bardzo prosimy o chętnych mężczyzn, by przygotować plac wokół kościoła do Dożynek Gminno – “Parafialnych. I prosimy o mobilizację, gdyż nie ma już kto pomagać, a pracy jest sporo.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadają Gminno -€“ Parafialne dożynki. Główna Msza św. o godz. 13.30.

Podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu będzie nam towarzyszył zespół z Ukrainy ”GŁOSY ANIOŁÓW”. Po każdej Mszy św. będziemy mogli wysłuchać trzech utworów w ich wykonaniu. Zespół przyjeżdża za darmo, jedynie będzie można nabyć po Mszach Świętych oraz podczas dożynek płyty z utworami w ich wykonaniu.

Podczas dożynek, gdzie na pierwszym miejscu Będziemy Dziękować Dobremu Bogu za Jego błogosławieństwo i tegoroczne zbiory, będzie także tradycyjnie dzielenie się chlebem oraz część artystyczna.

Wystąpią zespoły „Idzie chmura od Radomia”, „Złoczewianie”, oraz gość główny pani Halina Frąckowiak. Od samego rana będzie można nabywać losy oraz cegiełki, za które będą do wygrania wartościowe nagrody, które są wystawione przy wejściu do kościoła. Od  rana będą także do nabycia słodkości. Będzie z nami Państwowa Straż Pożarna, będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt oraz będą pokazy pierwszej pomocy. Część kulinarna po Mszy Świętej Dożynkowej. Po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie już dostępne małe miasteczko z dmuchańców dla najmłodszych.

Przypominamy, że podczas dożynek będzie specjalny punkt, gdzie będzie przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Cały czas trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy na 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii po mszach Świętych.

Przypominamy pielgrzymom wylatującym na pielgrzymkę do Ziemi Świętej o dokonaniu pierwszej wpłaty w wysokości 500 zł do 15 sierpnia.

Bardzo serdecznie zapraszamy chętne osoby na codzienny różaniec o godz. 20.30 w intencjach fatimskich, do których dołączyliśmy intencje o nowe powołania do posługi kapłańskiej.

Zakończenie akcji modlitwy „Serc i stóp kapłańskich” Uroczystą Eucharystią – 20 sierpnia o godzinie 12.00 w Leśniowie. Gdyby były osoby chętne zapraszamy do modlitwy i uroczystego zakończenia tej pięknej inicjatywy, która jest jakby pierwszą z kolejnych, gdzie będziemy prosić Boga, by nie doświadczył nas brakiem kapłaństwa, a zarazem i innych świętych sakramentów.

W minionym tygodniu zmarli: Anna Kotyla z Niwisk Górnych,  Wacław Zakrzewski z Pajęczna oraz Władysław Bęben z Niwiska Górnych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.