1. Dzisiaj 1 września, przypada 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej.
  W naszych modlitwach polecamy wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

 2. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 10.30 – poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych najmłodszych dzieci. Wszystkie dzieci po Mszy świętej otrzymują książeczki uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii wraz z pierwszą naklejką.

 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – wymiana tajemnic różańcowych.

 4. Dożynki Gminne dzisiaj o godzinie 14.00 w Makowiskach, za tydzień w niedzielę o godzinie 12.00 będzie nasze, parafialne dziękczynienie za plony.

 5. Jutro 2 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godzinie 8.00, będziemy prosić Boga
  o błogosławieństwo na cały rok nauki. Również jutro, ale na Mszy świętej o godzinie 17.00 będziemy modlić się w intencji księdza Stefana w dniu jego imienin.

 6. We wtorek – 3 września – wspomnienie św. Grzegorza, patrona naszego księdza wikariusza. Wieczorna Msza święta o godz. 17.00 będzie sprawowana w intencji księdza Grzegorza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek po Mszy świętej porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. W pierwszy piątek – odwiedziny chorych w domach od godz. 8.00; spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Zachęcamy dzieci do rozpoczęcia nabożeństw dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, czyli spowiedzi sakramentalnej i uczestnictwa we Mszy świętej w tym dniu. W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą świętą ranną – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Msza święta wynagradzająca oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

 8. Od jutra 2 września będziemy przyjmowali w kancelarii intencje Mszy świętych na 2020 rok. Ze względu na uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego, kancelaria będzie czynna wyjątkowo od godziny 10 do 12; i wieczorem w stałych godzinach. W każdą II niedzielę miesiąca Msza święta o godzinie 10:30 będzie sprawowana w intencji dzieci urodzonych w danym miesiącu; w III niedziele miesiąca o godzinie 12.00 będzie sprawowana Msza święta za osoby, które przeżywają jakiekolwiek jubileusze.

 9. W sobotę na godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (grupa młodsza i starsza). Młodzież przynosi indeksy.

 10. W sobotę 7 września o godzinie 14.00 Msza święta przy krzyżu.

 11. W sobotę 7 września odbędzie się doroczna Pielgrzymka Niepełnosprawnych i Świata Ludzi Słabych. Dla osób chętnych będzie podstawiony autokar u nas na parkingu przy kościele w sobotę o godzinie 6.15. Następnie autobus pojedzie do Działoszyna, Lindowa i do Olsztyna, gdzie rozpocznie się pielgrzymowanie na Jasną Górę, powrót w godzinach wieczornych.

 12. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Joannę Pruszek lat 95 z ul. Długiej i Waldemara Pawełka lat 69 z Niwisk Górnych. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.