1. W miniony piątek, młodzież z naszej wspólnoty parafialnej, przez posługę księdza biskupa Andrzeja Przybylskiego, przyjęła sakrament bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu Grzegorzowi, naszemu wikariuszowi, za przygotowanie młodzieży do tej uroczystości.

  2. Dzisiaj w naszej wspólnocie bardzo serdecznie witamy księdza Pawła Dzierzkowskiego – naszego rodaka, który przez głoszone słowo, przygotowuje nas do przyjęcia relikwii świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się we wtorek we wspomnienie św. Teresy o godzinie 17:00. Mszę świętą będzie sprawował ksiądz prałat Marian Duda.

  3. Dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na godzinę 19:00; w naszej świątyni odbędzie się Dobry Wieczór z Mocą – uwielbienie z zespołem 77fm. To będzie bardzo dobry czas na wspólne uwielbiania Boga za to co nam daje. Zaprośmy też bliskich i znajomych. Dzisiaj na godzinę 19:00.

  4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godzinę 16:00, a w soboty i niedzielę na różaniec ze starszymi. Różaniec dla starszych codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 15:00. Dzieci będą codziennie otrzymywały naklejki uczestnictwa w różańcu, które będą wklejały na specjalną planszę. Zapraszamy także wszystkie dzieci do udziału w konkursie na samodzielnie wykonany różaniec. Najbardziej pomysłowe i oryginalne zostaną nagrodzone. Różańce prosimy przynosić do niedzieli 13 października.

  5. Informacja dla pielgrzymów, którzy wyjeżdżają do Ziemi Świętej. Wyjazd autokarem w nocy 4 października o godzinie 0:30. Przypominamy o konieczności skserowania paszportów. Osoby, które zażywają leki, prosimy, aby wzięły je ze sobą.

  6. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację w poszczególne dni. W piątek odwiedziny chorych w domach od godziny 8:00; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16:00.

  7. W sobotę rano nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza święta wynagradzająca i różaniec.

  8. Młodzież z klas VI, VII i VIII zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 12 października o godzinie 11:30.

  9. Przyjmujemy także na Wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Druki wypominkowe wyłożone są na stoliku przy wyjściu.

  10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. W ostatnim czasie została przygotowana salka katechetyczna na spotkania grup dzieci i młodzieży oraz zakupiliśmy krzyż procesyjny – poświęcony podczas bierzmowania, marmurowe elementy wystroju świątyni: podstawę pod krzyż, pod paschał i kredensję.

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.