1. Ze względu na nadzwyczajny miesiąc misyjny, ogłoszony przez papieża Franciszka,
  w kościołach w całej naszej archidiecezji jest prowadzona zbiórka do puszek
  z przeznaczeniem na misje. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 2. Wszystkie dzieci, które uczęszczały w październiku na różaniec prosimy, by do czwartku przyniosły plansze z naklejkami. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w czwartek po różańcu dla dzieci. Miejscem Balu będzie remiza w Dylowie Rządowym, gdzie pojedziemy wspólnie spod naszego kościoła autokarem. Prosimy także żeby dzieci przygotowały sobie przebranie jakiegoś świętego. Spośród przebranych, wybierzemy też jak na prawdziwym Balu – króla bądź królową Balu. Bal planowo ma trwać trzy godziny.
 3. W imieniu dzieci, które wzięły udział w konkursie na najbardziej pomysłowy różaniec, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w głosowaniu. Podsumowanie konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10:30. Wtedy też nagrodzimy uczestnictwo dzieci w nabożeństwach różańcowych.
 4. W najbliższy piątek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw w naszym kościele parafialnym jest następujący: o godzinie 7.30 Msza święta, o godzinie 9:30 wypominki jednorazowe i oktawalne z modlitwą różańcową i o godzinie 10:30 1. Msza święta oktawalna. Msza święta na cmentarzu w Pajęcznie około godziny 13:00; za Zmarłych z naszej parafii będzie ją także koncelebrował ksiądz wikariusz. Na cmentarzu w Niwiskach Msza święta po procesji i modlitwie różańcowej na cmentarzu. Procesja wyruszy z kościoła o godzinie 10:00.
 5. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw w tym dniu jest następujący. Msza święta o godzinie 7:00 i o godz. 16:00; o godz. 16:30 modlitwa różańcowa z wypominkami oktawalnymi, a po niej Msza święta oktawalna. W niedzielę Msza święta oktawalna o godz. 15:00, po niej modlitwa różańcowa z wypominkami oktawalnymi.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada, każdego dnia można uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej. Należy w tym czasie być w stanie łaski uświęcającej oraz nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.
 7. W tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego też odwiedziny chorych odbędą się w drugi piątek miesiąca tj. 8 listopada. Na spowiedź z kolei zapraszamy dzieci w czwartek 31 października – od godziny 16.00.
 8. W najbliższą środę na parkingu przy plebanii kościoła macierzystego organizowana jest zbiórka krwi dla Stanisława Donera. Krew będzie można oddać w godzinach od 11 do 14.

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.