1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Pzrenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi świętej i Komunii Świętej wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00; a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. Od jutra dzieci z klas III szkoły podstawowej rozpoczynają bezpośrednie przygotowania do Uroczystości I Komunii Świętej, która odbędzie się 5 lipca. Zapraszamy dzieci jutro na godzinę 19.00. Kolejne próby będą w środę i w piątek. Obecność obowiązkowa.
  3. W środę o godzinie 18.00 odbędzie się próba dzieci, które chciałyby sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem w Uroczystość Bożego Ciała. Jednocześnie bardzo prosimy wszystkich, którzy mają ogródki działkowe, o przyniesienie płatków z kwiatów.
  4. Najbliższy czwartek – 11 czerwca – to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii o godzinie 7.30; o godz. 9.00 – w Niwiskach Górnych oraz o godzinie 10.30 Msza święta z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Podczas tej Mszy świętej zostanie uroczyście poświęcone tabernakulum, które odtąd będzie w ołtarzu głównym. W tym miejscu chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiarę konkretnie na ten cel. Bóg zapłać.
  5. W Boże Ciało o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, która odbędzie się w naszym kościele. Co roku nasza archidiecezja organizuje takie uwielbienie na placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie gromadziło się zawsze kilka tysięcy osób. W związku z zaistniałą sytuacją nie jest to możliwe na taką skalę. Jednak wspaniali muzycy z Zespołu 77fm (gościliśmy ich już w naszej parafii), którzy swoim talentem wielbią Boga, zostali zaproszeni do naszej świątyni. Modlitwa ta będzie transmitowana online, ale bardzo serdecznie zapraszam naszych parafian do udziału w tym wyjątkowym, modlitewnym spotkaniu. Będzie z nami również Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski.
  6. W oktawie Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. W sobotę przypada 13 czerwca, Msza święta wieczorna połączona z nabożeństwem fatimskim.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10.30 będziemy modlić się za dzieci urodzone w czerwcu. Prosimy o zgłaszanie dzieci. Dzień wcześniej wieczorem o 20.30 – modlitwa różańcowa w ich intencji.
  9. Zmianie ulegają godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-16.45 oraz we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 9.00-10.00. W sprawach pilnych – o każdej porze.
  10. W tygodniu Msze święte o godzinie 7.00 i 17.00. Intencje zamówione na godzinę 16.30 zostaną odprawione o godzinie 17.00.

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.