1. Dzisiaj na Mszach świętych, zaraz po ogłoszeniach duszpasterskich, ze względu na rozpoczynający się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości, możemy wysłuchać świadectwa tych, którzy wyszli z nałogu.
 2. W czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00; w Niwiskach Górnych o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Msza święta o godz. 7.00 w intencji powołań i powołanych z naszej wspólnoty parafialnej.
  W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach od godziny 8.00, a od godziny 16.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
 4. Od dzisiaj do niedzieli 16 sierpnia można zapisać się na 108. Pieszą Pielgrzymkę Pajęczańską, która odbędzie się 24 sierpnia. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne udamy się całą grupą pielgrzymkową jedynie na ostatni odcinek pielgrzymowania. Konieczne jest jednak zapisanie się na pielgrzymkę. Będzie zorganizowany autokar, który spod naszego kościoła o godz. 13.00 zawiezie pielgrzymów do Lubojny oraz po wspólnym uczestnictwie we Mszy świętej przed szczytem jasnogórskim, przywiezie nas do Pajęczna. Spośród osób zapisanych, poprosimy niektórych pielgrzymów o przejście dodatkowych kilometrów w małej grupie. Przy zapisywaniu podajemy swoje dane: imię i nazwisko, adres, numer pesel oraz to, który raz ktoś uczestniczy w pielgrzymce. Opłata pielgrzymkowa to 30 zł. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godzinie 19.00 w naszym kościele.
  W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko parafianie z Pajęczna, którzy się na nią zapiszą. Osoby poniżej 18 roku życia – tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
  W najbliższy poniedziałek 3 sierpnia w sanktuarium maryjnym o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie dla służb porządkowych; a 4 sierpnia o godzinie 19.00 spotkanie diakonii muzycznej.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza święta w intencji dzieci urodzonych w miesiącu sierpniu. Dzień wcześniej – w sobotę o godzinie 20.30 różaniec w ich intencji. Prosimy
  o zgłaszanie dzieci.
 6. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-16.45 oraz we wtorki, czwartki i w soboty w godz. 9.00-10.00.
 7. Możliwość skorzystania ze spowiedzi – codziennie 15 minut przed Mszą świętą.
 8. W minionym tygodniu Bóg odwołał do siebie z naszej wspólnoty wiary śp. Henryka Słowika z Dylowa Szlacheckiego; śp. Reginę Pluskota z Niwisk Górnych; śp. Jerzego Kowalczyka z Dylowa Szlacheckiego i śp. Józefa Zabłockiego z Dylowa Rządowego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.