1. Dzisiaj trzynasty dzień miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 15.00 nabożeństwo fatimskie: modlitwa różańcowa i procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę złożoną na kwiaty przy figurze. W Niwiskach Dolnych – modlitwa różańcowa o godz. 20.00.
  2. Jutro, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.
  3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich we wtorek i w sobotę o godzinie 19.00. W sobotę o godzinie 19.00 spowiedź święta dla młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania, dla rodziców, rodzeństwa i świadków.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie o godz. 17.00 na Msze święte z kazaniem, dzieci, młodzież i ministrantów we wtorek, środę i czwartek; po Mszy świętej w ogrodzie przy plebanii zabawy sportowe i konkurencje z nagrodami dla zwycięzców i uczestników. 18 września – w piątek – wybierzemy laureatów głównego konkursu plastycznego pt.: „Święty Stanisław Kostka, przyjmujący Eucharystię – Wielką Tajemnicę Wiary”. Prace należy wykonać ręcznie, dowolną techniką i złożyć je do 17 września w zakrystii
  5. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 21 września o godzinie 17.00, podczas wizytacji naszej parafii przez JE Ks. Abpa Wacława Depo. Na tą Mszę świętą zapraszamy wszystkich parafian. Wizytacja parafii odbywa się co pięć lat. Ksiądz Arcybiskup będzie u nas po raz pierwszy, dlatego ważna jest nasza liczna obecność.
  6. Można zamawiać intencje Mszy świętych na 2021 rok. Proszę o wcześniejsze uwzględnienie jubileuszy i rocznic, które będą odprawiane na Mszach świętych parafialnych. Nie będzie dodatkowych Mszy świętych. Zwracam się również z prośbą, aby chrzest święty dzieci odbywał się w niedzielę na sumie, czyli o godz. 12.00.
  7. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III szkół podstawowych, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej, odbędzie się 27 września, po Mszy świętej o godzinie 10.30.
  8. Chcemy utworzyć kolejną Różę Różańcową Rodziców modlących się za dzieci. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej pięknej inicjatywy, proszone są o kontakt z księdzem proboszczem.
  9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do siebie śp. Karola Tulejskiego z ul. Rekreacyjnej i śp. Mirosława Urgacza z ulicy Reymonta. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.