1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy XX Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach świętych jest okazja do wsparcia ofiarą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Na Mszy świętej o godzinie 10.30 modlimy się za dzieci urodzone w miesiącu październiku. Dzisiaj także nagradzamy pamiątkowymi medalami wszystkich uczestników akcji 100 km na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży za wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Razem zrobiliśmy ponad 700 okrążeń wokół naszego kościoła co stanowiło stukilometrowy dystans.
  3. Dzisiejsza niedziela to dzień uroczystości odpustowej w Niwiskach Górnych. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Paweł Kulasiewicz. To ważne wydarzenie, ponieważ dzisiaj oddajemy po remoncie kościół filialny. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w to wielkie dzieło. Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Wsi Niwiska Górne, Cementowni Warta SA, panom Zygmuntowi Szajkowskiemu, Markowi Kotyni i ich Wszystkim ludziom tak bardzo zaangażowanym
    w remont, wielkie Bóg zapłać. Tydzień temu zapowiadałem, że 13 października w sam dzień wspomnienia bł. Honorata w Niwiskach będzie odprawiał ks. Szymon, jednak niestety na razie nie będzie to możliwe ze względów zdrowotnych. Oczywiście zaprosiliśmy księdza Szymona na najbliższą możliwą okazję.
  4. We wtorek 13 dzień miesiąca – Msza święta z nabożeństwem fatimskim o godz. 17.00.
  5. 15 października w naszym kościele odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo z racji Dnia Dziecka Utraconego. Będzie to okazja do modlitwy za osieroconych rodziców oraz szansa na oddanie Bogu swojego cierpienia. 15 października o godzinie 19.00 Eucharystia, różaniec i adoracja, podczas której rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone dziecko. Zapraszamy na wspólną modlitwę rodziców, którzy doświadczyli śmierci swoich dzieci w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dzieci.
  6. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci od poniedziałku do piątku na godzinę 16.00, a w sobotę i w niedzielę na różaniec ze starszymi. Dzieci otrzymują naklejki uczestnictwa w różańcu, które wklejają do specjalnej książeczki. Różaniec dla dorosłych, codziennie po Mszy świętej o godzinie 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o 15.00. W Niwiskach Górnych różaniec po Mszy świętej.
  7. W tym miesiącu organizujemy konkurs dla dzieci i młodzieży, na najpiękniejszy różaniec papieski pt. ,,Św. Jan Paweł II miłośnik różańca”. Różańce należy wykonać ręcznie
    z różnych materiałów, obowiązkowo w sercu różańca trzeba umieścić w wizerunek bądź herb św. Jana Pawła, aby podkreślić że różaniec jest papieski. Różańce składamy do 23 października w zakrystii kościoła. 25 października w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.30 wybierzemy najpiękniejsze różańce i rozdamy nagrody.

Copyright webkom © 2017. All Rights Reserved.